Share your ideas with us!

We value the input from our users highly, and are convinced that together we can create amazing products and services. Therefore we would love to hear your ideas on how to improve our services.

We have users in many countries around the globe, so please write in English if you are able to do so.

Help shape the future of Compello - share your idea now!

Valutatype registert på fakturahode

Ved å registrere valutatype på fakturahode vil man kunne vise valutatype enkelt som et felt på hovedsiden til "bookkeeping" og får da lettere oversikt. Det vil da også bli enklere å sortere pr valuta og også gjøre enkle beregninger av estimert verdi i NOK.

Hver enkelt faktura har så og si alltid kun en valutatype, og en registrering på fakturahode kan være uavhengig av fakturalinjene.

  • Guest
  • Jan 30 2025
  • Shipped
  • Attach files
  • Admin
    Torgeir Lyngstad commented
    26 Jun 08:02

    Vi har nå releaset endring som gjør at beløp vises med valutakode i arbeidslisten. Merk at valutakoden foreløpig ikke kan benyttes til å sortere eller filtrere i arbeidslisten. Foreløpig må du bruke søk hvis du ønsker å gjøre dette.

    Vi markerer også beløpet hvis valutakode mangler. Du kan fortsatt behandle fakturaen uten valutakode - det er kun ment som informasjon til hjelp for brukeren.

    På andre siden av sommeren planlegger vi å gjøre det mulig å vise "beløp i lokal valuta" i arbeidslisten, slik at hvis standardvalutaen din er NOK og du mottar en faktura i EUR, så kan se du både beløpet i EUR og beløpet i NOK i arbeidslisten. Beløpet i NOK vil være basert på vekslingskursen mellom EUR og NOK på fakturadato.

  • Admin
    Torgeir Lyngstad commented
    22 Jun 09:02

    Dette er nå under utvikling, og forventes releaset veldig snart. Beløpsfeltet i arbeidslisten vil nå inkludere valutakode, så beløp vil vises som f.eks. "1245,50 USD". Dette vil bli gjennomført alle steder i løsningen hvor beløp står alene uten valutakode.

  • Admin
    Gøril Thue commented
    June 30, 2025 12:18

    Hei,

    takk for ditt forslag !


    Vi vil gi en oppdatering så snart en beslutning for dette forslaget er tatt.


    Mvh


    Gøril Thue

    Service owner

    Compello PROCESS